Totalul afișărilor de pagină

vineri, 7 ianuarie 2011

Infrangeri pe linie ale echipelor romanesti in cupele europene la volei

In aceasta spatamana echipele romanesti si-au continuat aventura in cupele europene la volei masculin si feminin.Astfel, la Zalau, in fata a 1.000 de spectatori, campioana Romaniei, REMAT in cadrul etapei a cincea a Champions League a fost invinsa de echipa oaspete, VfB Friedrichshaffen , dupa 83 de minute de joc efectiv cu scorul de 3-0 (25-23, 25-21, 25-22).
In celalalt meci al grupei polonezii de la PGE Skra Belchatow jucand in deplasare, la Trentino, a fost invinsa de catre echipa gazda BetClic cu scorul de 3-1 (25-23, 25-23, 21-25, 25-16).
In clasament conduce PGE Skra Belchatow cu 13 puncte urmata de Trentino BetClic cu 12 puncte.

La feminin, Dinamo Romprest Bucuresti, evoluand, in Sala Polivalenta, din capitala, in fata a 843 de spectatori, a fost invinsa cu scorul de 1-3 (16-25, 21-25, 27-25, 19-25) de Aluprof Bielsko-Biala in cadrul grupei E dupa 100 de minute de joc.
In cealalta partida a grupei azerele de la Rabita Baku evoland la Pesaro In fata celor de la Scavollini au fost invinse cu scorul de 3-2 (20-25, 25-21, 25-19, 23-25, 15-6).
In clasamentul grupei conduc Rabita Baku si Scavollini Pesaro cu 13 puncte fiecare.
In cadrul optimilor de finala ale Cupei Confederatiei Europene la Volei, la feminin, vicecampioana tarii formatia CV 2004 Tomis Constanta evoluand acasa, in Sala Sporturilor din localitate, in fata a 1.000 de spectatori veniti sa-si sustina echipa favorita, a fost intrecuta dupa 120 minute de joc efectiv de catre polonezele de la Tauron MKS Dabrowa Gornicza cu scorul de 2-3 (28-26, 25-21, 20-25, 14-25, 10-15).

La masculin, in optimile de finala ale GM Capital Challenge Cup, Unirea Dej evoluand acasa, in fata a 1.100 de spectatori, in Sala Sporturilor "Horia Demian", in compania formatiei grecesti EA Patron Lux, a fost invinsa dupa 107 minute de joc cu scorul de 1-3 (23-25, 14-25, 25-21, 20-25).