Totalul afișărilor de pagină

miercuri, 12 iunie 2013

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala la "Nurnberger Versicherungscup 2013"

In perioada 8-15 iunie 2013, la Nuremberg, in Germania, sub denumirea de "Nurnberger Versicherungscup 2013", pe zgura, se desfasoara un turneu de tenis rezervat fetelor cu premii totale in valoare de 235.00 $. Romania este reprezentata in competitia feminina, la simplu, de catre Simona Halep.
Constanteanca Simona Halep in varsta de 21 de ani situata pe locul 58 in ierarhia WTA, favorita numarul 7 a intrecerii a facut astazi un tur de forta jucand doua partide.In sesiunea de dimineata a intalnit-ope americanca Grace Min, in varsta de 19 ani, aflata actualmente pe locul 182 in clasamentul WTA, jucatoare venita din calificari de care trecut in 75 de minute si 2 seturi cu scorul de 6-0, 7-5.
Dupa amiaza in turul II al competitiei Simona a jucat impotriva ibericei Estrella Cabeza Candela in varsta de 26 de ani situta pe locul 96 in ierarhia WTA obtinand o victorie fulger in doar 55 de minute in 2 seturi cu scorul de 6-2,6-1 calificandu-se astfel in faza sferturilor de finala ale turneului unde o va intalni pe kazaha Galina Voskoboeva.
Simona, formata la Constanta la Tenis Club Idu, si-a asigurat prin prezenta in aceasta faza a intrecerii un cec in valoare totala de 4.435 euro si 70 de puncte WTA.