Totalul afișărilor de pagină

sâmbătă, 15 octombrie 2011

Sorana Cirstea s-a oprit in sferturile de finala la "Generali Ladies Linz"

La Linz, in Austria, sub denumirea de "Generali Ladies Linz", in perioada 8 - 16 octombrie pe suprafata rapida (hard), se desfasoara un turneu de tenis rezervat fetelor cu premii totale in valoare de 220.000 $.In proba de simplu singura reprezentanta a Romaniei este Sorana Cirstea si-a continuat evolutia la turneul desfasurat in orasul austriac.
In sferturile de finala targovisteanca in varsta de 21 de ani actualmente pe locul 78 in clasamentul WTA a avut-o ca adversara pe cehoaica Lucie Safarova venita si ea tot din calificari in varsta de 24 de ani aflata in acest moment pe locul 27 in ierarhia WTA. Dupa 2 seturi si 87 de minute de joc victoria a revenit Safarovei cu scorul de 7-5,6-2.
Pentru accederea in turul III Sorana si-a asigurat un cec in valoare de 5.340 $ si 70 de puncte WTA.