Totalul afișărilor de pagină

marți, 3 aprilie 2012

Internationalul roman flankerul Valentin Ursache un nou eseu pentru echipa sa Aix-en-Provance

Sambata, intr-o partida contand pentru etapa a-XXV-a a PRO D2 (liga a doua franceza de rugby), pe "Stade Maurice David"  echipa internationalilor Valentin Ursache si Mihaita Lazar, Aix-en-Provance, a primit replica celor de la SC Albi. Dupa 80 de minute de joc victoria a revenit gazdelor cu scorul de 35-27 (15-3). La gazde internationalii romani flankerul Valentin Ursache a fost titular iar pilierul Mihaita Lazar nu a fost retinut in lot pentru aceasta partida. De notat faptul ca Ursache,  in varsta de 26 ani, 194 cm inaltime si 125 kg,  in minutul 13, la scorul de 3-0  in favoarea celor de la Albi, a reusit sa inscrie primul eseu din totalul celor trei concretizate de catre gazde. Ursache se afla la al patrulea eseu marcat pentru echipa sa dupa ce celelelate trei fusesera reusite tot acasa, in fata propriilor suporteri, impotriva celor de la CS Bourgoin-Jallieu, Oyonnax si RC Narbonne. Dupa victoria de sambata Aix-en-Provance cu cele 4 puncte acumulate se afla pe locul 8 dintr-un total de 16 echipe cu 57 de puncte.